2018 Dec 11 - سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷

آخرین بروز رسانی : دوشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۲ / ۱۴:۳۷

 

 

linkdes
linkdes
موضوعات > سلامت
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ / تعداد بازدید: ۴۵۵۱
۰
۰

«در کشورهایی مانند گینه، نیوزیلند، استرالیا و... که میزان تخریب لایه ازن بیشتر بوده و یا دامداری و کشاورزی شغل اصلی مردم است میزان ابتلا به آسم نیز بیشتر است.»

یک فوق تخصص ریه گفت: «از نظر علمی مهم‌ترین علت و رابطه‌ای که در ابتلا به بیماری آسم ثابت شده فاکتور ژنتیک است.»

به گزارش سینانیوز، دکتر محمدرضا زاهدپور انارکی فوق تخصص ریه تصریح کرد: «بیماری آسم انواع مختلفی دارد. یک نوع از انواع آسم که به نام «آسم آلرژیک» خوانده می‌شود معمولاً در سنین کودکی و جوانی بیشتر دیده می‌شود و زمینه «حساسیت» بزرگ‌ترین عامل خطر برای بروز آن است.»

مجله اینترنتی هم نسل

وی با بیان اینکه بیماری آسم در پسران بیشتر از دختران شایع است، تصریح کرد: «در هر 10 تا 15 سال میزان ابتلا به آسم بیشتر می‌شود و تاکنون حدود 300 میلیون نفر در جهان شناسایی شده‌اند.»

دکتر زاهدپور گفت: «در کشورهایی مانند گینه، نیوزیلند، استرالیا و... که میزان تخریب لایه ازن بیشتر بوده و یا دامداری و کشاورزی شغل اصلی مردم است میزان ابتلا به آسم نیز بیشتر است.»

این فوق تخصص ریه اظهار کرد: «زایمان طبیعی، تغذیه کودک با شیرمادر، کمتر استریل بار آوردن کودکان، عدم نگه داری حیوانات در محیط منزل و... باعث کاهش میزان ابتلا به آسم می‌شود.»

دکتر زاهدپور در زمینه بیماری‌های آسم ناشی از شغل تصریح کرد: «کسانی که در آزمایشگاه‌ها فعالیت می‌کنند، کارخانجات مواد شیمیایی، تماس با حیوانات، دامداری‌ها، کار با ضایعات شیمیایی و... در معرض بیشتر بیماری آسم هستند.»

وی درباره درمان آسم اشاره کرد: «اجتناب از مواد آلرژیک، گرد و غبار، مواد شیمیایی، شوینده‌ها، مواد آرایشی و همچنین استفاده از وسایل خواب غیر پشمی از مواردی هستند که به صورت کلی توصیه می‌شود. باتوجه به شدت و نوع آسم داروهایی هم تجویز می‌شود.»


ارسال نظر
: برای ثبت نظر کد امنیتی زیر را وارد کنید

طراحی و توسعه : تیم رایکا