2019 Jan 21 - دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷

آخرین بروز رسانی : دوشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۲ / ۱۸:۰۷

 

 

linkdes
linkdes
موضوعات > کار و زندگی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۱ / تعداد بازدید: ۳۰۳۲
۰
۰

     معاون ترافیك شهردار تهران از افتتاح بخش میانی خط سه مترو تهران از چهارراه ولیعصر(عج) تا مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تا پایان مهرماه خبر داد.

اتوبوس 3 کابین

 

معاون ترافیك شهردار تهران از افتتاح بخش میانی خط سه مترو تهران از چهارراه ولیعصر(عج) تا مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تا پایان مهرماه خبر داد.

سید جعفر تشكری هاشمی در جلسه ستاد استقبال از مهر كه با حضور نمایندگان مختلفی از سازمان ها و مراكز مختلف برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: تلاش می كنیم خط سه مترو تهران از چهارراه ولیعصر(عج) تا مصلی بزرگ امام خمینی راه اندازی شود و نیمه جنوبی آن نیز یعنی از چهاردانگه تا ایستگاه چهارراه ولیعصر تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

وی همچنین با بیان اینكه هر ساله در شهر تهران در دو مرحله خانه تكانی اساسی داریم اظهار كرد: یكی از این خانه تكانی ها در ابتدای سال تحصیلی و دیگری هم در اواخر اسفند و هنگام نوروز است.

تشكری هاشمی با اشاره به تشكیل ستادهای استقبال از مهر در مناطق ۲۲ گانه شهرداری پایتخت اظهار كرد: در این ستادها نیز همكاری بسیار خوبی میان مسئولان آموزش و پرورش، اورژانس، شهرداری، مترو، تاكسیرانی، پلیس و ... برقرار شده است.

راه اندازی سامانه حمل ونقل معلولان ولیچری

معاون ترافیك شهردار تهران از راه اندازی سامانه ویژه حمل ونقل معولان ویلچری برای نخستین بار در تاریخ كشور خبر داد و گفت: در این طرح كه با همكاری بین بهزیستی و شهرداری تهران انجام شده است جانبازان برای رفتن از جایی به جای دیگر با این سامانه تماس گرفته و خودروهای این سامانه اقدام به حمل و نقل آنان خواهد كرد.

وی همچنین با اشاره به ورود همزمان ۹۰ واگن جدید به خطوط متروی تهران تصریح كرد: این امر موضوع كوچكی نیست و آرزوی بسیاری از شهرها و متروها در ایران و جهان است كه همزمان ۹۰ واگن به خطوط آنان وارد شود.

به گفته معاون ترافیك شهردار تهران، ۷۰ واگن از ۹۰ واگن وارد شده در خطوط یك، دو و چهار مترو و مابقی آن در خط پنج فعالیت خواهند كرد.

وی همچنین با اشاره به آغاز به كار خط پنج سامانه اتوبوس های تندرو در مسیر پایانه علم و صنعت تا میدان آرژانتین خاطرنشان كرد: ما این طرح را افتتاح رسمی نكردیم و در واقع می توان گفت كه این مردم بودند كه خط پنج را افتتاح كردند.

ورود ۵۰ دستگاه اتوبوس جدید به سامانه حمل و نقل شهری

تشكری هاشمی همچنین از ورود ۵۰دستگاه اتوبوس جدید به شبكه حمل ونقل شهری خبر داد و گفت: این اتوبوس ها دارای وضعیت بهتری هستند و طبیعتا ورود آنها سبب كاهش حجم ترافیك می شود.

اتوبوس های سه كابین در راه BRT پایتخت

معاون ترافیك شهردار تهران همچنین از ورود اتوبوس های سه كابین به خطوط سامانه تندروی اتوبوسرانی پایتخت خبر داد و در تشریح جزئیات آن گفت: این اتوبوس ها منطبق با مدرن ترین تجهیزات روز دنیا هستند تا آخر مهرماه و یا حداكثر تا اوایل آبان وارد خطوط می شوند.

به گفته تشكری هاشمی ظرفیت بالای این اتوبوس ها و نیز تجهیزاتی كه در آنان به كار رفته نقش زیادی در تسهیل حمل و نقل شهری خواهد داشت.

افتتاح زیرگذر چهارراه ولیعصر، دو ماه دیگر

به گزارش ایسنا، تشكری هاشمی با اشاره به دیگر عملیات های عمرانی شهرداری برای ایمن سازی تردد عابران پیاده اظهار كرد: در این راستا در دو نقطه از شهر تهران ، زیر گذرهای عابر پیاده را در دست احداث داریم كه یكی از آنها در ابتدای بزرگراه جناح در میدان آزادی است و دیگری همان زیرگذر چهار راه ولیعصر با هفت در خروجی است.

تشكری هاشمی با بیان اینكه قرار بود این زیرگذر در آینده ای نزدیك افتتاح و به بهره برداری برسد گفت: اما با توجه به جنسی كه خاك این منطقه دارد عوامل شهرداری به شكل مینیاتوری در این منطقه حفاری می كنند كه بنابراین پیش می شود و تلاش ما نیز بر این است كه طی یكی دو ماه آینده این زیرگذر را به بهره برداری برسانیم.

ورود ماهانه ۱۵ واگن جدید به مترو از مهرماه

تشكری هاشمی در بخش دیگری از سخنانش از ورود ماهانه ۱۵ واگن جدید به شبكه متروی تهران خبر داد و گفت: این امر از ابتدای مهرماه آغاز خواهد شد.

نصب ۲۲ مانیتور اعلام اطلاعات ترافیكی در سطح تهران

تشكری هاشمی همچنین از نصب ۲۲ مانیتور اعلام كننده اطلاعات ترافیكی در ۲۲ نقطه از پایتخت خبر داد و گفت: ۱۸ عدد از این مانیتورها نصب شده و مابقی آنان را نیز طی روزهای آینده نصب خواهیم كرد.

وی اضافه كرد: شهروندان از طریق این مانیتورها می توانند تصاویر، اطلاعات و ... مربوط به آخرین وضعیت ترافیكی در محورهای كشور را متوجه شوند.

نصب دوربین های عبور از چراغ قرمز در چهارراه ها

معاون ترافیك شهردار تهران اضافه كرد: از ابتدای مهرماه به منظور ممانعت از تخلفات رانندگان دوربین های عبور از چراغ قرمز در نقاط مختلف چهارراه های شهر نصب می شود.

به گزارش ایسنا، تشكری هاشمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آمار تصادفات اظهار كرد: كاهش تصادفات جرحی و منجر به مرگ و میر در مهرماه ۲۰ درصد كاهش داشته اما متاسفانه تصادفات خسارتی ما افزایش داشته است كه امیدواریم تصادفات خسارتی نیز همچون تصادفات جرحی كاهش داشته باشد.

تقاضای شهرداری از دولت: توزیع ساعت كاری بین سه ساعت

تشكری هاشمی در ادامه سخنانش با اشاره به آغاز سال تحصیلی و افزایش حجم ترافیك از دولت تقاضا كرد ساعات كاری كارمندان و سایر نهادها را بین حداقل سه ساعت و یا بیشتر از آن توزیع كند.

وی ادامه داد: همواره یكی از دغدغه های جدی ما در ابتدای مهرماه این بوده كه آغاز ساعت های كاری میان كارمندان، نظامیان، دانشجویان، دانش آموزان و غیره بین دو ساعت انجام می شده و این یعنی سامانه حمل و نقل ما تنها می توانسته به یك نفر دو بار سرویس بدهد بنابراین ما تقاضا داریم كه دولت آغاز به كار را بین سه ساعت و یا بیشتر از آن توزیع كند تا ناوگان حمل و نقل ما بتواند افراد بیشتری را جابجا كند و گره ترافیكی نیز كمتر شود.

به گزارش ایسنا، تشكری هاشمی در ابتدای این نشست هدف از برگزاری چنین جلساتی را هماهنگی میان دستگاه های مختلف برای استقبال از ماه مهر اعلام كرد.


ارسال نظر
: برای ثبت نظر کد امنیتی زیر را وارد کنید

طراحی و توسعه : تیم رایکا