2019 Jan 21 - دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷

آخرین بروز رسانی : دوشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۲ / ۱۸:۰۷

 

 

linkdes
linkdes
موضوعات > کار و زندگی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ / تعداد بازدید: ۲۰۹۰
۰
۰

دادستان دیوان محاسبات کشور تخلفات بیت المال در دولت را بسیار ناچیز و کم دانست .

 دادستان دیوان محاسبات کشور تخلفات بیت المال در دولت را بسیار ناچیز و کم دانست .

امین‌حسین رحیمی درگفت‌وگو باخبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان این مطلب اظهار کرد: عمده ترین تخلفات مالی دولت بدلیل عدم آشنایی مدیران اجرایی با قوانین مالی بوده است.

وی تخلفات حیف و میل بیت المال در برابر تحلفاتی که مربوط به عدم آشنایی مدیران با قونین است را بسیار ناچیز دانست و افزود: با آشنایی مدیران با قوانین مالی می توان از بسیاری از این تخلفات پیشگیری کرد .

رحیمی با بیان اینکه تا به امروز بدون در نظر گرفتن محدوده زمانی 4 هزار پرونده در دیوان محاسبات درحال بررسی است افزود: درسال گذشته 57 درصد پرونده های ارجاع شده به کمیسیون تفریغ، قبل ازارسال به دادستانی رفع شده است .

دادستان عالی دیوان محاسبات، پیشگیری را ازمهم ترین برنامه های دیوان محاسبات برای کاهش تخلفات دانست و تصریح کرد: استفاده ازسیستم حسابرسی آن لاین یکی ازمهم ترین راه‌های پیشگیری از تخلفات مالی در دستگاه های اجرایی است .

وی از اتصال 100 دستگاه اجرایی تا پایان سال جاری به این سیستم خبر داد وافزود: با اتصال این دستگاه تمام ثبت های مالی ادارات در همان مراحل اولیه بررسی و از بروز تخلف پیشگیری خواهد شد.

وی درپایان ابراز امیدواری کرد: با کمک مدیران اجرایی و آموزش خوب به مدیران شاهد کاهش تخلفات مالی ناشی از عدم اطلاع از قوانین باشیم.

انتهاي پيام


ارسال نظر
: برای ثبت نظر کد امنیتی زیر را وارد کنید

طراحی و توسعه : تیم رایکا